Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

روز آرایشگر چه روزی است؟

بسیاری از مشاغل و حرفه ها یک روز را به عنوان یادبود یا بزرگداشت حرفه خود تعیین کرده اند. علت آن که یک روز مشخص را برای یک حرفه خاص تعیین می کنند، این است که از کسانی که مشغول به آن حرفه هستند تقدیر و تشکر به جا آوریم و همچنین آن حرفه بیشتر به افراد جامعه معرفی شود. به عنوان مثال روز پزشک، روز پرستار، روز مهندس و روز وکیل همگی شناخته شده ترین روزهایی هستند که به یک حرفه تعیین شده اختصاص دادند. اما روز آرایشگر هم یکی از روز هایی است که یک روز معین را به خود اختصاص داده است.
روز آرایشگر روزی است که:
روز جهانی آرایشگر را به اسم World Hairdresser Day می شناسند.
روز آرایشگر در سه تقویم شمسی، قمری و میلادی به صورت تاریخ های زیر قرار گرفته است:
• تاریخ روز جهانی آرایشگر به این صورت در تقویم میلادی قرار گرفته است: 19 نوامبر
• تاریخ روز جهانی آرایشگر به این صورت در تقویم قمری قرار گرفته است: 24 ربیع الثانی
• تاریخ روز جهانی آرایشگر به این صورت در تقویم شمسی قرار گرفته است: 28 آبان
روز جهانی مو فرفری ها و روز جهانی موی خوب
برای حمایت بیشتر از انواع موهای زنانه و کسب رضایت خانم ها از مدل مو های خود علاوه بر روز آرایشگر، در تاریخ 22 می که برابر با 1 خرداد هر سال به روز مو های فر اختصاص داده شده و 26 مارس، برابر با 6 فروردین روز جهانی موی خوب است.
در شاهنامه فردوسی حکایتی در مورد شغل آرایشگری مطرح شده است که در زمان فرانک مادر فریدون آرایشگری رایج شده است در آن زمان عبارتی بود که (فلانی هفت قلم آرایش کرده است) که این هفت قلم نظیر: بند،حنا،وسمه،سرمه، سرخاب،سفیدآب و خال بوده است که آرایش خود را با ان ها تکمیل میکردند
تاریخچه مختصری در مورد حرفه آرایشگری در جهان
بنا به اسناد تاریخی کوتاهی مو (به این صورتی که ما اکنون انجام می دهیم) از قرون وسطی رواج پیدا کرده است. مدل مو در طول تاریخ به عنوان نماد طبقه اجتماعی، باور های مذهبی، هنجارهای جنسیتی، وضیعت تاهل و هویت نژادی بوده اند.
در زمان جنگ موی کوتاه طرفدار بسیاری داشت و بعد از آن در طول دهه 1950، مدل موی مرد ها کوتاه بود فقط با کمی ژل به آن حالت می دادند. از دهه 2000 رنگ مو و مدل های صاف محبوبیت بسیار پیدا کردند و امروزه نیز مو های طبیعی خود فرد ترند شده است.
بنابراین اگر آرایشگری می شناسید که از کارش راضی هستید روز آرایشگر را به آن تبرک بگویید زیرا این کار سبب انگیزه آرایشگر مورد نظر می شود.

برای گوش دادن و دانلود نریشن های رایگان روز آرایشگر بر روی دکمه مقابل کلیک کنید